Építészeti ábrázolás 2.

Molnár Dóra

Feladatok
ellipszis a térben
Lépcsőfokokra helyezett farost körökről készült saját tanulmányrajzot kellett újraalkotva kreatív formában átdolgozni és grafikai szemléletű sorozattá transzformálni. Az adott formákkal folytatott kompozíciós játék volt a cél egy árnyalatnyi grafikai attitűdel.

építész és épület - integráció
Egy egyénileg választott kedvelt építész portréjának profilképét és az általa tervezett épület tökéletes integrációját kellett megalkotni kreatív formában.

Escher kockája
Egy 5 darabból álló sorozat létrehozása volt a cél Escher kockájával, melyet szabadon választott technikával kellett létrehozni, grafikai elemekkel kiegészíteni, majd festett háttérbe helyezni és mintát képezve átalakítani, végül egy esetleges alternatív kockát konstruálni.

Escher lépcsője
A Penrose lépcsője ihlette Escher lépcsőjét kellett tanulmányozni és reprodukálni, esetlegesen egy saját lépcsőt tervezni.

SARS-épület
A COVID–19 betegséget okozó SARS-CoV-2 koronavírus 3D modelljének szabad, kreatív felhasználásával kellett épületet tervezni, illetve annak látványtervét megalkotni.

Molnár Nikolett
Posta Rebeka