Építészeti tervezés 3.

Építészeti tervezés 3. - BSc harmadik évfolyam - 2020ősz
Török műterem

Török Dávid _ Nagy Dénes

Bodorkos Diána _ Buglyó Kriszttián _ Kaponyás Klaudia Kármen _ Lázár Gergely _ Markos Zoltán _ Szabó Barnabás

Első feladat
additív és reduktív struktúrák
A félév első feladata fiktív helyszínre készül, a tervezés gyújtópontja pedig fotó, egy meglévő épület belső teréről. A fotó hangulata, a fény-árnyék dinamikája, a téri játék adja az inspirációt, a kép mögötti tér-tömeg meghatározása és újraértelmezése a tervezési feladat. A kép csak egy irány, egy origó, mely számtalan koncepció lehetőségét rejti magában. A másodéveseknek lakó-funkcióban, a harmadéveseknek közösségi-funkcióban kellett gondolkodniuk. Olyan témákat, élethelyzeteket vagy szakmákat kellett keresniük, amelyek mögötti funkcionális tartalom összeegyeztethető volt a belső téri szituációkkal.

Második feladat
additív és reduktív struktúrák
A félév második feladata egy zh feladat volt, az első feladat folytatása inverz módon. A választott épület formai koncepcióját, képletét kellett kibontani és értelmezni. Additív vagy reduktív? Milyen alapelemekből épül fel? A külső kubatúrából kellett visszafejteniük a belső téri szituációkat és koncepicót formálni annak funkcionális felépítéséhez.

Bodorkos Diána

Markos Zoltán

Harmadik feladat
faraktár középület
Debrecen belvárosában található üres saroktelek a tervezési helyszínünk. Fontos vizsgálati szempontok a helyszín városon belüli helyzete, a környezet beépítettsége és intenzitása. Ezen adottságok határozzák meg a tervek választott funkcióit. A telek különlegessége, hogy a megszokottól eltérően, a hossztengelye az utcával párhuzamos.

Bodorkos Diána

Buglyó Krisztián