Építészeti tervezés 4.

Építészeti tervezés 4. - BSc harmadik évfolyam
Falvai műterem

Falvai Balázs _ Nagy Dénes _ Szuszik Dóra

Boda József _ Csata Péter _ Garai Zsolt _ Lipcsák Gábor _ Molnár Réka Janka _ Ócsai Gergő _ Sárosi Olivér _ Vékony Cintia

Első feladat
épületértelmezés

A feladat egy választott épület megismerése. Az épületről publikált fotók, koncepció rajzok és leírások alapján, a hallgató bemutatja a saját értelmezésében a választott házat, kezdve az alkotói szemlélet elméleti síkjától, egészen a kézzel elkészített épület makettig, szerkezettel, burkolatokkal, bútorokkal.
A feladat része, hogy a hallgató kifejlesszen egy, az épület hangulatát megragadó, egyedi építészeti ábrázolásmódot.

Csata Péter

Lipcsák Gábor

Ócsai Gergő

Sárosi Olivér

Vékony Cintia

Második feladat
atmoszféra

A félév fő célkitűzései között szerepeltek a komplex építészeti terek értelmezése, azok megértése és hangulati leképezésük. A tanulmányi kirándulás során tapasztalt benyomások alapján, egy a diákok által kiválasztott debreceni épület belső terének makettbeli rekonstruálása, az építészeti alapelemek (térhatároló falak, szerkezetek, burkolatok, anyagok, épülettartozékok, lábazatok, nyílászárók, beépített bútorok, mobíliák) komplex, de absztrakt formában történő visszaadása volt a feladat.

Garai Zsolt

Harmadik feladat
rétegek

A táj amelyben élünk, városaink egyre sűrűbben lakottak, sűrűn beépítettek, mára lassan elfogytak a klasszikus építési helyek, hiszen több száz éves múlt vesz körül bennünket amerre csak tekintünk. Építészként fontos, hogy ökológiai szempontból is közelítsünk feladatainkhoz, érezzünk felelősséget a már meglévő, épített környezetünk, kultúránk gondozására, ápolására. Egyetemi küldetésünk is hasonló, az építészet történeti és kortárs rétegeivel egyszerre szeretnénk foglalkozni, hogy egy olyan érzékeny, kultúra és hagyományértő és tisztelő építészeti hozzáállást adjunk át, amely megtanulható, és központjában az emberi lépték és a hagyományok folytatása áll. Így jutottunk el a debreceni Steinfeld házig (Piac utca 59.), amely a Tímár szárítóműhelyünk létesítését követően ismét egy lépés lehet a kultúramentés irányába. A hallgatóknak egy építész tanszék programalkotása mellett, az épület életszerű hasznosítása volt a feladatuk.

TELJES ANYAG

Csata Péter