Építészeti tervezés 4.

Építészeti tervezés 4. - BSc harmadik évfolyam
Vági műterem

Vági János _ Skrabák Nagy Marianna

Juhász Bernadett _ Kmetz Fanni _ Lakatos Kitti _ Molnár Nikolett _ Nádasdi Réka _ Oláh János _ Sepsi Vanda

Az online oktatás korlátai miatt idén kiemelt hangsúlyt kapott a tervezési feladat úgynevezett kutatási fázisa. A kutatás egyfelől kiterjedt a helyszín elemzésére, másfelől a helyszínhez dedikált téma kifejtésére, melyekből kialakult a tervezési program.
4-4 témához 4-4 helyszínt rendeltünk (Koppenhága, Johannesburg, Boston, Iquique). A helyszíneket google-maps, google-earth, street-view segítségével kellett megismerni, feltérképezni, digitalizálni stb, wikipédia és egyéb netes-helyek használatával. A helyszínek feltérképezésével párhuzamosan folyt a téma-kutatás, melyek a következő területre fókuszáltak:

1) szociális felelősségvállalás, etika-esztétika (Johannesburg - Iquique)
- Francis Kéré: Primary School, Gando, Burkina Faso, 1999-2001
- Ackermann-Raff: High School, Thazin
- Elemental: Quinta Monroy, Iquique, Chile, 2001-2004
- Anna Heringer, Eike Roswag, METI – Handmade School, Rudrapur, Bangladesh, 2004
- VinziRast- Mittendrin project: Bécs, 2010-2013

2) technológiai lehetőségek, innováció az építészetben (Koppenhága - Boston)
- Kennedy & Violich Architecture, Boston, USA
- the Institute for Computational Design (ICD) and the Institute of Building Structures and Structural Design (ITKE), together with students at the University of Stuttgart
- LAVA Architect

3) mobilitás, növekedés, flexibilitás, környezetre való reflektálás (Koppenhága – Boston)